Serwis informacyjny na temat bankowości, finansów i kredytów.

Menu:

O stronie

VIPkredyt.pl jest serwisem informacyjnym na temat banków i finansów. Znajdziesz tutaj aktualne porady na temat finansów, korzystania z usług banków i wszystkiego co związane jest z bankowością. Zapraszamy do komentowania informacji i zadawania pytań, jak i częstego korzystania z serwisu.

Jak założyć konto w banku

Wielu z nas zadaje sobie pytanie „Jak założyć konto w banku?”. Odpowiedź na to pytanie jest proste, a nawet możemy się pokusić o dwie odpowiedzi. Zakładanie konta bankowego może się odbyć na dwa, proste, ale całkowicie odmienne sposoby.

Zobacz oferty banków: Najlepsze konta osobiste

Otwarcie konta bankowego w tradycyjny sposób polega tylko i wyłącznie na tym, że my odwiedzimy siedzibę konkretnego banku i udamy się z taką właśnie sprawą do odpowiedniej osoby w banku. Wypełnimy formularz założenia konta bankowego i to praktycznie wszystko. Konto bankowe będzie założone automatycznie lub z kilkudniowym opóźnieniem.

Zakładanie konta w banku może mieć jednak również bardziej nowoczesny i nie ma co ukrywać prostszy charakter. Obecnie cieszący się największą popularnością. Założenie konta bankowego może się bowiem odbyć przez Internet. Czas trwania takiego procesu to zazwyczaj kilka minut, jeśli jesteśmy już zdecydowani na konkretną ofertę licznych kont bankowych. Cała nasza „praca” polega tylko i wyłącznie na wypełnieniu elektronicznego formularza, podobnego do tego, jaki możemy wypełnić w banku.
Po wypełnieniu takiego właśnie formularza czekamy kilka dni na kuriera, który dostarczy nam regulamin konta bankowego (należy go podpisać oraz odesłać w załączonej kopercie) oraz inne informacje na temat tak zwanej aktywacji konta bankowego oraz dotyczących opłat, karty debetowej itp.

Znamy więc już odpowiedź na pytanie „Jak założyć konto bankowe”, tak więc nie mamy już na co czekać, to tylko chwilka, a takie konto potrzebuje obecnie prawie każdy z nas.