Serwis informacyjny na temat bankowości, finansów i kredytów.

Menu:

O stronie

VIPkredyt.pl jest serwisem informacyjnym na temat banków i finansów. Znajdziesz tutaj aktualne porady na temat finansów, korzystania z usług banków i wszystkiego co związane jest z bankowością. Zapraszamy do komentowania informacji i zadawania pytań, jak i częstego korzystania z serwisu.

Jak płacić kartą kredytową

W XXI wieku, kiedy wydajemy oraz zarabiamy coraz więcej pieniędzy płacenie za towary i usługi jest bardzo ważnym aspektem naszego życia.
Często dochodzi do sytuacji, że musimy mieć przy sobie ogromne ilości pieniędzy, aby opłacić rachunki i zrobić zakupy. Stwarza to niebezpieczeństwa, takie jak napad lub zgubienie tych właśnie pieniędzy.
Dużo lepszym rozwiązaniem są karty kredytowe. Jest to tak zwany bezgotówkowy sposób płacenia. Oszczędza nam on mnóstwa problemów.

Zobacz oferty banków: Najlepsze karty kredytowe

Jednak jak płacić kartą kredytową w sklepach czy innych miejscach? Jest to bardzo proste i wygodne.

Jeśli jesteśmy pewni, że dany sklep lub inne miejsce, w którym chcemy zapłacić obsługuje karty kredytowe (nadal spora część niestety jeszcze tego nie robi) możemy śmiało robić zakupy oraz płacić za rachunki. Każdy taki punkt posiada tak zwany terminal kart kredytowych.
Wystarczy, że damy sprzedawcy naszą kartę, on ją odpowiednio umieści w takiej maszynie. Następnie wpisujemy PIN, który umożliwi zapłatę za nasze usługi. To już wszystko.

Należy jednak pamiętać, że taka transakcja jest troszkę droższa od zapłaty pieniędzmi w sposób gotówkowy. Jest to zazwyczaj kilka procent od wysokości transakcji i zależy od banku. Płacenie kartą kredytową jest jednak bezpieczniejsza, ponieważ nawet jeśli ktoś nam skradnie naszą kartę, to bez numeru PIN nie będzie mógł nic z nią zrobić. A jeśli nawet zrobi, to wiadomo gdzie i kiedy płacił za towary.
Ponadto kartę taką możemy zablokować jednym telefonem i naszym pieniądzom już nic nie będzie grozić.
Płatność kartą kredytową jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem.