Serwis informacyjny na temat bankowości, finansów i kredytów.

Menu:

O stronie

VIPkredyt.pl jest serwisem informacyjnym na temat banków i finansów. Znajdziesz tutaj aktualne porady na temat finansów, korzystania z usług banków i wszystkiego co związane jest z bankowością. Zapraszamy do komentowania informacji i zadawania pytań, jak i częstego korzystania z serwisu.

Jak wybrać fundusz emerytalny

Każda młoda osoba, która rozpoczyna Zycie zawodowe w obecnych czasach w Polsce musi zadać sobie pytanie – jak wybrać fundusz emerytalny, czym się kierować oraz dlaczego właśnie ten, określony fundusz jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to proste.

Zobacz oferty funduszy: Najlepsze fundusze emerytalne

Przede wszystkim powinniśmy się troszkę zainteresować tym tematem, ponieważ w grę wchodzi nasza przyszła emerytura. Powinniśmy zapoznać się z bilansem zysków wszystkich otwartych funduszy emerytalnych, a jest ich w Polsce piętnaście.
Dane takie możemy znaleźć bez najmniejszych problemów w Internecie. Następnie odrzucić najgorzej prosperujące fundusze. Zostanie nam ich około siedem, to z nich powinniśmy wybrać nasz fundusz. Może jest to brutalne podejście, ale jakiś sposób musimy obrać.

Dalej istnieją dwie szkoły wyboru konkretnego funduszu emerytalnego. Pierwsza z nich mówi, że należy wybrać jeden, ze ścisłej czołówki funduszy, ponieważ to one do tej pory się pisują najlepiej i to one najlepiej do tej pory inwestują pieniądze Polaków.
Druga szkoła mówi zaś, że lepiej wybrać fundusz emerytalny, który znajduje się bezpośrednio za czołówką, ponieważ on zazwyczaj nie stara się obronić swojej pozycji tylko konsekwentnie i prawidłowo inwestuje powierzone pieniądze.

Warto popytać znajomych jaki fundusz wybrali oraz dlaczego tak uczynili. Spora grupa rówieśników lub starszych znajomych może bowiem być już po wyborze OFE. Taka rada na pewno nam się przyda i jest jedną z ważniejszych, ponieważ obiektywnych rad. Wybór funduszu jak widać jednak nie jest prostym zadaniem.