Serwis informacyjny na temat bankowości, finansów i kredytów.

Menu:

O stronie

VIPkredyt.pl jest serwisem informacyjnym na temat banków i finansów. Znajdziesz tutaj aktualne porady na temat finansów, korzystania z usług banków i wszystkiego co związane jest z bankowością. Zapraszamy do komentowania informacji i zadawania pytań, jak i częstego korzystania z serwisu.

Co to jest lokata

Część z nas zadaje sobie pytanie co to jest lokata, a odpowiedź jest bardzo prosta.
Lokata to nic innego jak umowa zawierana przez osobę fizyczną a dowolnym bankiem.

Zobacz oferty banków: Lokaty w banku, obligacje

Najważniejszym warunkiem, który musi zostać spełniony do zawarcia takiej umowy jest wpłacenia na konto bankowe założone w tym banku, w którym chcemy otworzyć lokatę minimalnej kwoty pieniężnej, która jest określana odpowiednim artykułem w zawieranej umowie.

Lokata może być zawarta minimum na 2 miesiąc i maksymalnie na sześćdziesiąt miesięcy. Lokata ma na celu pomnożenie naszych pieniędzy.
Działa to tak, że im więcej pieniędzy wpłacimy na ustalony z bankiem termin tym więcej pieniędzy otrzymamy powrotem. Lokata ma określony procent, o który zwiększa się stan naszego konta. Ważnym faktem jest to, że nie możemy wyciągnąć tych funduszy przed upływem terminu lokaty. Bardzo często zdarza się, że ludzie nierozważnie lokują swoje pieniądze wybierając pochopnie bank, który kusi wielkimi obietnicami a tak naprawdę oferuje nam bardzo niski procent, który w ogóle nam się nie opłaca. Dlatego przed założeniem jakiejś lokaty należy bardzo dokładnie porównać oferty najbardziej popularnych banków i wybrać tą odpowiednią dla siebie.

Wyróżniamy kilka rodzajów lokat między innymi lokaty terminowe, rentierskie, progresywne, dynamiczne, automatyczne, negocjowane, lokaty internetowe, czyli E-lokaty, lokata Overnigt polega na tym, że bank blokuje nasze pieniądze na noc, oraz lokata call, która nie różni się niczym wielki od reszty lokat poza tym, że nie jest określony termin tej lokaty.