Serwis informacyjny na temat bankowości, finansów i kredytów.

Menu:

O stronie

VIPkredyt.pl jest serwisem informacyjnym na temat banków i finansów. Znajdziesz tutaj aktualne porady na temat finansów, korzystania z usług banków i wszystkiego co związane jest z bankowością. Zapraszamy do komentowania informacji i zadawania pytań, jak i częstego korzystania z serwisu.

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Dużą popularnością cieszą się również tak zwane kredyty konsolidacyjne.
Wielu ludzi jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, co to jest kredy konsolidacyjny oraz jakie ma zalety. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak kredyt który uzyskujemy, aby spłacić inne zadłużenia lub zobowiązania względem innych ludzi, firm czy organizacji.

Zobacz oferty banków: Konsolidacja kredytów

Wydawać by się mogło, że idea takich kredytów jest bezsensowna, po co bowiem brać kredyt, aby spłacić np. inny kredyt. Wielu ludzi uważa, że jest to pułapka finansowa, z której nie da się już wyjść. Jednak nie jest to prawdą, ludzie którzy biorą lub chcą brać kredyt konsolidacyjny już zazwyczaj są w takiej pułapce, a takie rozwiązanie ma ich z tych problemów wyciągnąć.

Kredyty takie są zazwyczaj dużo tańsze od tych konsumenckich czy innych, jakie mamy do spłacania. Są rozłożone długoterminowo, przez co mamy czas na ich spłatę. Procedura takiego kredytu jest bardzo prosta. Banki spłacają zazwyczaj w sposób bezgotówkowy takiego Klienta i rozpisują określone raty oraz ich wysokość dla niego w ich banku. Klient zapomina o innych kredytach i zobowiązaniach i staje się tylko dłużnikiem tego jednego banku, który jednak wysuwa mu bardziej korzystną ofertę.
Pozwala mu to na spłacenie długów wobec tego banku, zazwyczaj nawet przez kilka lat. Jednak kredyty takie są rzecz jasne obarczone większym niebezpieczeństwem dla banków, dlatego zazwyczaj są one zabezpieczone hipotecznie.

Jak widać kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie dla wielu osób, które popadły w finansowe problemy.