Serwis informacyjny na temat bankowości, finansów i kredytów.

Menu:

O stronie

VIPkredyt.pl jest serwisem informacyjnym na temat banków i finansów. Znajdziesz tutaj aktualne porady na temat finansów, korzystania z usług banków i wszystkiego co związane jest z bankowością. Zapraszamy do komentowania informacji i zadawania pytań, jak i częstego korzystania z serwisu.

Zobacz jeszcze:

Co to jest factoring

Zastanawiacie się pewnie co to jest factoring? To bardzo proste.
Factoring jest to sposób zapewnienia środków pieniężnych danemu przedsiębiorstwu lub firmie. Bardzo często jest porównywany z kredytem bankowym jednak są to dwie różne rzeczy.

Zobacz oferty banków: Factoring

Factoring staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej konkurencyjny w stosunku do kredytu bankowego.
Polega on mniej więcej na tym, że firma wystawiająca zlecenie lub fakturę klientowi, dla którego świadczyła jakąś usługę ma jakieś problemy z uzyskaniem ustalonej wcześniej zapłaty zgłasza się do firmy pracującej w branży factoringowej.

Faktor (nazwa ta wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza człowieka pośredniczącego), czyli osoba prowadząca działalność gospodarczą wykupuje te zlecenia od danej firmy, za które nie otrzymała wynagrodzenia lub klient tej firmy zbyt długo zwleka z zapłatą.

Faktor wypłaca pieniądze firmie w przeciągu nawet kilku godzin od zawarcia umowy i przejmuje dług klienta poszkodowanej firmy. Oznacza to, że dłużnik firmy zgłaszającej się do przedsiębiorstwa factoringowego ma obowiązek spłaty długu już nie firmie, która świadczyła jakąś usługę tylko faktorowi.

Jest to o wiele gorsze rozwiązanie dla klienta. Często jest to naliczanie ogromnych odsetek, czasami prowadzi nawet do upadłości działalności klienta lub zajęcie jego majątku. Faktor jednak wypłaca mniejszą ilość pieniędzy, jaką powinien dostać klient firmy factoringowej w celu zabezpieczenia się przed większą stratą kapitału. Może to być nawet do trzydziestu procent należnych funduszy. Jest to jednak fakt nie do pomięcia.